Rahuda Kurucusu Danışman ve Eğitmen Ayşe Görücü

1989 yılında ODTÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994-1996 yıllarında Manchester Business School MBA yüksek lisans programına devam etti.

1989 yılında başladığı iş hayatında Petlas, TAI, Transtürk Fren, SEGER Korna, Mako Magnetti Marelli, Coşkunöz, Beltan ve Tofaş Türk Otomobil Fabrikası işletmelerinde çalıştı. Proje lideri, lojistik yöneticisi, planlama müdürü, bilgi işlem süreç iyileştirme uzmanı, iş analisti, SAP danışmanı ve fabrika müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2002 yılından itibaren çalıştığı firmalarda mevcut görevine ilaveten iç eğitmen, 16949 iç denetçi ve Yalın Dönüşüm Proje Liderliği görevlerinde bulundu.

2012 yılından itibaren koçluk ve kişisel gelişim eğitimleri almaya başladı. 2014 yılından beri Profesyonel Koçluk ve Kariyer Koçluğu yapmaktadır.

2019 den beri iş mükemmelliği, yalın üretim,  dijital dönüşüm, tedarik zinciri, satınalma ve liderlik konularında yönetim danışmanlığı ve eğitmenlik yapmaktadır. Ayrıca  dijitalleşme konusunda çalışan iş ortakları ile birlikte dijital dönüşüm projeleri de yürütmektedir.

Eğitim verdiği kurumlar; TAYSAD Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği, UİB ( Uludağ İhracatçılar Birliği) , Nilüfer İnovasyon ve Gelişim Merkezi, YDD (Yönetim Danışmanları Derneği). Bu kurumlara ilaveten firmalara özel tasarlanmış eğitimler de vermektedir.

İş yaşamında sistem oluşturma, yaratıcı ve iddialı fikirleri hayata geçirme, atıl stokları değerlendirme ve lojistik masrafları azaltma konularında ödülleri bulunduğu gibi voleybol ve atletizm alanında madalyalar almıştır. Modern yaşamın sosyal etkilerini dile getiren öykülerden oluşan bir öykü kitabı (Güne Uyan Son Uyku) vardır.

Evlidir. Üç oğlunun yanında kariyer yolculuğunda destek verdiği mentileri ile geleceğimize hizmet vermektedir

Profesyonel Projeler

Land Rover şasi parçaları devreye alma projesi
Kalıp İmalat Değer Akışı Projesi
Obeya Proje Odası ve Sistemi Kurulması
Kalıp İmalat Maliyet takip Sistemi Oluşturma
Tedarik Zinciri Yalın Uygulamaları
Tedarik Zinciri Navlun İyileştirme
SAP Lojistik Süreç İyileştirme
SAP MM devreye alma projesi ( 1850 kullanıcı)
Online Üretim Kalite Dijital Sistem Kurma
Yapay Zeka ile Hata Okuma Sistemi
ERP Yeniden Yapılanma
Değişiklik Devreye Alma Dijital Sistem

Sosyal Projeler

Toplum 5.0 Proje Lideri (BUMKAD- Bursa Mühendis Kadınlar Derneği)
Tedarik Zincirinde Blokzinciri Uygulamaları ( İstanbul Blockchain Women Derneği)
Tedarik Zinciri Danışmanlığı Eğitimi (Yönetim Danışmanları Derneği)
Mentor (Milyon Kadına Mentor Hareketi)
Kutup Yıldızım Mentoru ( BUMKAD- Bursa Mühendis Kadınlar Derneği)
Danışman mentor (BEBKA İnogenç Projesi)

keyboard_arrow_up